Kas võib tegu olla närvivapustusega ? 14.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et mind vahepeal narriti ja nüüd hetkel ei narrita. Nädal möödus ja ma hakkasin pidevalt nutma ja närvitsema, kõht on lahti, külmavärinad, söök tahab kogu aeg ülesse tulla. Ükskõik kes rahulikult räägib, hakkan kohe nuttma. Ja siis kui venna natukene kõvemini, siis ma lähen närvi. Ja peavalud on pidevad. Ma ei tea enam, mida teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tore, et oma mure lagedale tõid, ära rääkisid - see juba suuresti aitab.
Räägi oma probleemidest Vanematele või siis Vanavanematele - nendel palju elutarkust ja oskavad rahustada, head nõu anda.
Koolivaheaeg ka tulemas ning suvel saad oma rõõmu-patareid ilusti vägevalt täis laadida.
Peavalude vastu on hea: a) piisavalt magada, b) kerged jalutuskäigud, õues olla, c) minu Palve-Meditatsiooni esimene samm (rahulikult, mõnuga, 2-3 korda ja siis paus, jälgi enesetunnet, et mõnus oleks).
Apteegi vabamüügist saab nii kõhtu rahustavat kui ka närve rahustavat teed. Mul ka oli lapsepõlves seda, sain korda.
Kõik saab täieliselt korda! Kindlasti saab!
Tohtrionu Jüri