Keskendumisraskused teismelisel 04.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minu teismelisel pojal (15a) on halvenenud õppimine. Koolis käib, istub tundide kaupa õppetükkide taga, aga hinded on vaevu rahuldavad. Poisi sõnul ei suuda ta keskenduda -vaatab õppetükke, ei suuda tegema hakata. Arvan ise, et poisil võimetega pole probleeme ja põhjused mujal. Poiss ütles ka midaga ehmatavat - kordab kogu aeg peas -üks, kaks, kolm. Majade aknad peavad olema kolme kaupa grupeeritud, jalga peab kiigutama taktis üks, kaks, kolm. Kas see võib olla mingi tõsise probleemi tunnuseks? Kuidas saaksin poega aidata? Kas õige valik oleks psühholoog või psühhiaater?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtted ja sundliigutused mitmetes variatsioonides on noorukitel laialdaselt levinud.
Ise saab teha:
1) korralikult puhata, õigel ajal magama minna, une arvelt ei võta,
2) jalutuskäigud või kerge sportlik tegevus parandab psüühilist tegevust, aitab aju tegevuse parandamisele kaasa,
3) teha minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu (vt. otsinguga eelnevatest). Õpetab lõõgastuma, pingetest vabanema, parandab aju verevarustust ja sellega ka soodustab õppimist,
4) psühhiaatri jutule - saab lisajuhiseid ja veidi toetavat arstirohtu.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet