Laps kardab võõraste inimestega suhelda 08.01.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul selline mure, et laps kardab võõraste inimestega suhelda. Käib praegu lasteaias. Seal ei suhtle ka teistega. Ta ei söö seal ja ei käi pissil ka lasteaias.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kindlasti minna lastepsühhiaatri jutule.
Kodus rahulik ja rõõmsameelne õhkkond, võimalusel lasteaias olemise perioodi lühendada, rohkelt kehalist kontakti-kallistamist.
Kui ta teid oma mängudesse kaasab, siis koos mängida ja mänguasjadega suhtlemist edendada, mänguasjade vahendusel suhelda, suhtlemisjulgust ja -oskust edendada.
Autismispekter tänapäeval laialt levinud, laialt - seda probleemi ka arvesse võtta.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet