ravimsõltuvus 05.02.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun abi, kuidas vabaneda ravimsõltuvusest. Sõltuvus on tekkinud ravimist tramadool ca kahe-kuulise kasutamise jooksul. Ravim on perearsti poolt patsiendile välja kirjutatud valuvaigistina. Kas on olemas nö. vastu ravimit, mis aitaks sõltuvusest vabaneda, kui enam ainuüksi inimese enda tahtest ei piisa ?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Tramadool on nõrk opiaatne valuvaigisti ,kuid võib siiski põhjustada ravimsõltuvuse.Võõrutamiseks mingit spetsiaalset ravimit ei ole,kuid on võimalik leevendada võõrutusnähte.Konkreetseid vahendeid ei hakka siin üles lugema,sest peaks ikkagi pöörduma psühhiaatri poole.

Lugupidamisega

J.Mumma