Hulluse tunnused 07.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis on esimesed hullu tunnused?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elust-olust saadakse vääralt aru ja sellest tulenevalt ka käitumine ei vasta reaalsele olukorrale. Seega - väär-vigane tunnetamine ja väär-vigane tahtetegevus.
Arsti vastuvõtule minnes tohter saab kõrvaltvaatajana selge ülevaate ja siis saab konkreetselt aidata.
Psühhiaatriakliiniku valvearst võtab igal töövpäeval erakorralisi haigeid vastu, valvetuba ööpäevaringselt.
Kanep ei ole ravim. Tulega - A.N.T.S.-uga (A.lkohol, N.arkootikum, T.oksilised ained, S.uits) - ei tasu mängida!
Tervislikud eluviisid ja organism korrastab end ise.
Isa-Emaga, mõne lähedasega neid probleeme arutada.
Tervise viljasalve iga päev mõni tervisetav tegu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet
PS vastamise paus oli tingitud arstide streigist, sest elanikkond ja valitsejad vajasid teadasaamist - tervishoid vajab olulisi muudatusi, sest muidu kannatavad lähitulevikus patsiendid ja noored arstid lähevad välismaale.