Kurvameelsus, huvipuudus, negatiivne mõtlemine 01.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Raske on kirjutada siia midagi väga konkreetset. olen 20, õpin ülikoolis, ma ei tea, mida ma elult tahan enam (varem olid teatud sihid olemas muidugi), ma ei tunne juba väga pikka aega ennast õnnelikuna, mul puudub motivatsioon õpinguteks, olen väga kurvameelne, olen ärevil ja muretsen VÄGA tihti eriti tagantjärgi nende asjade üle, mida olen teistele inimestele öelnud, mida nad minust arvavad, kas nad on minust ja minuga suhtlemisest huvitatud. Ma ei ole tõesti ise ka väga avatud inimene ja uute tutvuste soetamine ei ole minu jaoks lihtne tegevus. Jah, olen üritanud olla väga positiivne ja avatud suhtleja, olla hea teiste vastu, näidata huvi üles, mida kõike veel, aga ma tunnen, et miski ei muutu, et ma kukun lihtsalt läbi. tihti näen teistes inimestes, eriti enda sookaaslastes konkurenti, kes soovib mulle halba. See on kestnud juba päris mitu aastat.
Lisaks sellele (ma ei tea, kas seda nimetada sundmõtteks või mida see endast kujutab), aga ma tihti kardan üksi kodus olla, öösel tuled põlevad, ei saa rahulikult olla, sest ma kardan midagi või kedagi, kes võiks mulle kallale tulla. See kõlab kindlasti väga naljakalt, aga ma olen pidanud selleks, et seda tunnet tõrjuda, jooksma ühest toast teise, liigutama pidevalt ennnast jne jne. öösel ärkan üles ja vaatan toas ringi. Loomulikult kaasneb sellega väga tugev südamepekslemine ja ärevus, see on kestnud poolteist aastat või aasta.
Tahaks lihtsalt elada normaalse inimesena, saada eluga hakkama nagu teised minu kõrval, tegutseda motiveeritult, mitte võrrelda ennast päevast päeva teiste inimestega, suhelda vabalt, olla mina ise, nautida enda seltskonda ja teha seda, mis mind huvitab, kui mind üldse miski huvitaks... mul on pidevalt lihtsalt väga elutühi tunne, just kui ma ei elakski.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Parasjagu depressiooni ja ärevushäiret. Probleem on kõrvaldatav: veidi AD-d (kirjutab psühhiaater) ja organismi üldine tugevdamine e töö- ja puhkerežiimi komponenedidappi võtta.
Iga tera tervise kaalukausile juurde ja haiguse kaalukausilt ära suurendab elujõudu, töövõimet, rõõmu tegemistest, olevikust, tehtust ja tulevikust.
Eluvanker (Töö a Lapsavanker) endale selgeks teha.
Esivenemad said hakkama, meie nende järglased ja palju rohkem informeeritud, seega - saame ka meie ja hästi saame hakkama.
Päevik - millest ka nii siinsete soovituste juures kui ka "Väljavalitu"s kirjutanud olen.
vt. varasemaid soovitusi, Väljavalitu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet