Väsimus 28.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on pidev väsimus. Peale korralikult magatud ööd, kui olen umbes 3 tundi üleval olnud, tunnen ennast väsinuna ja hakkan haigutama. Käin hommikuti jõusaalis, aga peale lõunasööki haigutan ja õhtul kuskile välja, teatrisse või kinno ka ei kisu. Veel paar aastat tagasi olin palju energilisem. Mida teha, mida peaksin võtma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vererõhk? kui madal, siis ka väsimus. Veresuhkru kontroll. Vere üldanalüüs. Õige puhkerežiim, treeningutel ületrenni vältimine. Need oleksid esimesed sammud.
Apteegi käsimüügist saab toonikume - neid proovida mõõdukalt. liigne kehakaal annab lisakoormust - kaal korda. Jne.
Analüüsid kindlasti ja vererõhk.
Head tegutsemist! Harjutades Tähtede poole!
Jüri O.-M. Ennet