Süda paha pärast söömist 07.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Aasta tagasi sain juba aru, et õhtuti peale 8-t pole mõtet süüa, siis on hommikuti süda paha. Nüüd mõned nädalad tagasi hakkas pihta see, kus iga kord pärast söömist on süda väga paha ja kõht on on pidevalt punnis ja gaasid möllavad ringi. Kui ma peale söömist midagi külmemat joon, siis ajab see meeltult köhima. Ma ei ole suitsetaja ja ei joo alkoholi. Söögikorrad on üsna kellaajalised ja lõunati söön alati sooja toitu. Ainuke, mis mu toitumises on muutunud, on see, et söön liiga palju magusat. Perearsti juurde ei tahaks minna, sest sealt ma abi leida ei looda. Ette tänades, R.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Liigne magusa tahtmine viitab kergele närvilisusele. Kõhugaasid ka, ja kõhugaasid viitavad, sellele, et süües tuleb rohkem mäluda, süüa rahulikult, mitte tormates. Iga suutäie juurde ei tohi juua. (Kui hobune jõekaldal rohtu sööb, siis ei võta ta jõest iga suutäie juurde lonksukest vett). Ja kehaline aktiivsus, kerge sport. Minu Palve-Meditatsioon paneb kõhutuule liikuma, masseerib siseorganeid, parandab seedeelundite tööd.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet