Une pealt seksuaalne ära kasutamine 30.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minul on selline probleem, et mind kasutati une ajal ära. Nimelt olime sõpradega lõbusalt koos, pidutsesime, pruukisime alkoholi. Pärast olin küll päris napsine ja läksin magama. Ärkasin üles siis, kui tundsin, et keegi minu kallal askeldas. Kuna ma olin alkoholi uimas ja unesegane, suutsin ma selle ainult ära lõpetada ega midagi talle öelda. Nüüd on mul nagu väga halb enesetunne, kuna mees oli mu sõbranna mees, ma ei tea kuidas sõbrannale enam otsagi vaadata, kuidas teistele otsa vaadata ja temale endale. Tunnen ennast kuidagi väga räpaselt. Kuna mul endal on mees, ei julge ma seda ka tallegi öelda. Kardan, mis siis edasi saab. Ma ei tea, mis minust saab, ma ei suuda selle mõttega harjuda ja see pidevalt kummitab mind. Nii kui jään üksi, hakkavad mul pildid silme ees jooksma. Mis saab? Oskate nõu anda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Süüdistada ei ole kedagi vaja, järeldusi on vaja ja elus edasi minna.
1) kontroll, et mikroobi-haigust pakutud ei ole,
2) alkoholi suhtes teised "mõõdud", et asi kontrolli alt ena kunagi ära ei lähe,
3) häbenema ja pilgupööramist vajab see "unerikkuja",
Esialgu sellega piirduda.
Elu läheb edasi, minevik on õppetükiks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet