Endale andestamine 17.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Hingepiinu põhjustab minevikus tehtud tegu, mida ei suuda endale andestada. Selle teo ilmsiks tulek lõpetas kooselu inimesega, kellest ei ole siiamaani üle saanud. Elan siiamaani häirivalt tihti läbi erinevaid situatsioone, mis on seotud minevikuga ja tihti läheb füüsiliselt süda pahaks. Ma olen sulgunud nõiaringi: tegu minevikus on tingitud puudulikust eneseaustusest ja mõte, et olen midagi säärast korda saatnud ei võimalda mul ennast austada. Tekib väärtusetuse tunne ja mis kõige olulisem - tunnen, et ei ole armastust väärt. Tunnen/tunnistan, et olen sellest üritanud erinevatel meetoditel üle saada, kuid reaalselt ei ole ma kuhugile liikunud. Mul puuduvad vajalikud "tööriistad", et ennast korda teha. Pean kellegi abi paluma, kuid ei tea, kas vajan psühholoogi või psühiaatri abi. Muidugi siia lisandub probleem, et olen poole kohaga tudeng ja tänu sellele sissetulek praktiliselt puudulik. Ehk oskate antud informatsioonile tuginedes mulle nõu anda/kedagi soovitada?

Ette tänades,
A.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kirikus on pihitool ja pihiisa, mitteusklik - sobib nö pihtimine psühhiaatrile, kellega hingeline "aura" sobib.
Korrigeeritud elusihid (vt minu Tervisemaja seitse korrust) paika panna, purjed kõrgele ja edasi liikuda. Edasi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet