Stress 11.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen viimasel ajal pidevalt väsinud, tunne, et ei jaksa, ei viitsi. Unustan pidevalt asjad ära...ka seksi vastu on mul huvi kadunud. Vahel käivad vastuolulised mõtted peas ja see kõik ajab mind veel rohkem masendusse, sest ma ei saa aru, kust sellised emotsioonid tulevad ja miks. Nädala sees olen enamasti tööl, nädalavahetused vabad, sõbrannad pidevalt kutsuvad mind kuskile, aga mul pole absoluutselt muud huvi, kui kodus olla ja mitte kellegagi suhelda, siis jälle tekivad mõtted, et olen nii üksik ja olen kurb. Tegelikult on kõik väga hästi, ma tean - mul on armastav elukaaslane (kuigi tema poolt tunnen ka, et tahaksin rohkem lähedust ja poputamist ning kui ta seda mulle ei paku, olen ma jälle kurb), ma teen tööd mis mulle meeldib (kuid viimasel ajal ebaõnnestun korduvalt ning ka see tekitab kurbust) jne...ma tõesti tahaksin nendest tunnetest lahti saada, sest ma ei jaksa lihtsalt enam selline olla...ma tahaksin ainult magada magada ja olla kõigest eraldatud...töö juures ma isegi ei vaevu ega pinguta töökaaslastega suhelda...see ei ole tegelikult mina...ma tean...loodan, et oskate mulle nõu anda, mis edasi tegema peaksin, kuhu pöörduma. Kui veebruaris kooli lõpetasin, algasid mul ka jubedad kõhuvalud, mis kestsid kuskil 2 nädalat, kuna pimesoole põletikku ei avastatud, arvas perearst ka siis, et äkki mul on stress, kuid siis selliseid sümptomeid küll ei olnud, mis praegu...igaljuhul, jään vastust ootama...ette tänades, L.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäevase tormava eluviisi juures me ei oska puhata, ei oska ka korralikut-rahulikult-loovalt töötada. Seda on vaja õppida, nagu sportlasedki. Julgus puhata, puhkehetked ka päeval, uneaeg pikemaks, une-eelsed rituaalid. Minu Palve-Meditatsioon on lihtsaim psühhoregulatsiooni alguseks.
Minu raamatu "Väljavalitu" Tervisemaja ptk-d annavad rohkelt soovitusi - leida endale oluline ja sobilik ning seda siis ka ellu rakendada. Kui sisetunne ütleb, et psühhiaatri jutule, siis minna!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet