Ampulli panek alkohoolikule 20.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul selline küsimus, et kui palju maksab ampulli panek ja kaua see kestab, et ei taha alkoholi juua? Ma mitte endale ei soovi seda panna, aga oleks vaja teada, mida peaks enne tegema, et saab süsti panna.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkoholism on mitmekihiline ja "kihiline" on ka ravi. Esiteks tuleb organism alkoholist vabastada, mürgitusnähud kõrvaldada - desintoksikatsioonifaas (olenevalt eelnevast manustamisest võib kesta nädal-kaks). Järgneb mitmete kaasnevate sümptomite ja haigusnähtude kõrvaldamine või siis leevendamine. Siis tuleb tungi allasurumine ja see on kahene: a) psühholoogiline (siin oluline psühhoteraapia ja psühhoregulatsiooni võtted) ja b) somaatiline e kehaline.
Seda kõike tuleb arvestada ja sellest sõltub vastus teie küsimusele.
Psühhiaatri vastuvõtule ja siis saate täpselt suuniseid.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet