aNDIDEPRESSANDID JA RASEDUSE PLANERIMINE 11.07.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Soovime abikaasaga saada last. Mõlemad tarvitame ravimeid . Meespool-REXETIN -i ja ise tarvitan Zoloft-i . Kas peaksime lõpetama ravimite võtmise ?
Kui jah ! , siis kui pikalt peak ootama enne planeeritavat rasesumist ?

Marianne
Olen 39 aastane

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Miks võtate? Kaua olete võtnud? Kas harjutusi teete? Milline eluviis, sprtlikkus? Mitmes sünnitus?
Rexetini puhul öeldud, et raseduse planeerimisel, rasedusel, rinnaga toitmisel ei ole soovitav.
Zoplofti puhul on öeldud, et pidada nüu arstiga (psühhiaater, kes määras; naistearst)
Minu soovitus: harjutused, AD jääb ära, vähemalt kuu.
Head harjutamist ja mõnusat titeootust!
Jüri O.-M. Ennet