milles võiks olla põhjus 01.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Austatud doktor-mure on selles,et juba pooleteise aasta jooksul,esialgu trenni(aeroobika)ajal,nüüd ka trennijärgsetel päevadel tekivad järgmised vaevused:ootamatu pingetunne kuklapiirkonnas,samal ajal muutuvad käed ning jalad nõrgaks(tuimaks),et ennast praktiliselt liigutada ei saa.Selline seisund võib mööduda mõne hetke pärast,ent mõnikord olen sunnitud treeningu pooleli jätma.;kõigega kaasneb üldine nõrkus.Viimasel ajal on vaevused süvenenud.Milles võiks olla põhjus?On tehtud vereanalüüsid(leitud madalapoolne rauadepoo),konsulteeritud südamearstiga,tehtud koormustestid,vererõhuuuringud,isegi endoskoopiline maouuring. Vanus 39a,naine.Kõik näitajad on normi piires.Spordist loobuda ei tahaks.Kas näiteks on mingi kaelavaevus või verevarustushäire,kas on võimalik, et tekib ärevushäire või mõni muu põhjus või mitmed kokku?Olen väga mures ,aga nõu-abi kusagilt ei saa. Paluksin Teie arvamust,kuidas käituda ja millest lähtuda-vaimse töö tõttu ilma trennita raske elada!Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui trenni ja sellejärgse perioodiga seotud ning muidu ja muudel asjaoludel ei teki, siis mõte mõlgub selles suunas, et trenni metoodikat on vaja muuta.
Milline on trenn? Kas see aeroobka on "meeletu peaga vehkimine"???
Proovige trenni teistmoodi teha.
Vastuvõtule, siis saab asjaolusid täpsuistada.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet