Somatofoorsed häired 11.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Jyri!Kirjutan teile jälle.nimelt mu probleem on somaatilist laadi ja pöen ka sydamereumat.peale liigesepöletikku see algas taas sygisel.Sain ravi Aurorixiga,suurem annus oli 2 tbl 150mg-st päevas.Mu olukord oli selline,et ma ei olnud vöimeline midagi tegema.Tundsin löpuks,et rohi tekitab mingeid ebamugavaid ringe ja sellest ei tule välja.Ravi on kestnud pool aastat.Läksin tööle-koristajaks.Kerge möppamistöö-8t.Kaks kohvipausi ka vahepeal.Olen tootanud 4 nödalat ja vähendanud rohtu.Praegu votan pool tabletti hommikul.Teate-ohh önne olen teine inimene,önnelik ja rahagi saan.Hariduse poolest vöiksin teha muudki,aga töö on töö-seda on öpetanud mulle vanemad.Vaatan,kuida läheb kas jaksan aina 8t töötada.See haigus on mul nyyd teist korda esinenud,eelmisel korral ma tulin sellest välja ja ei jäänud rohtu votma.Aga nyyd.ei tea ,tahan elda vöimalikult täisväätuslikult.Viimasel korral kui see algas.tundsin kuklas peavalu,mis kestis lyhikest aega.mida soovitate,kas votan aina väikese annuse,et pysiksin vormis.Olen sportliku eluviisiga 50a.naineAga sulle,Jyri soovin ma köike head,ilusat talve ja leia aega vastamiseks,see abi on nii suur,Olen siit tihti tuge saanud.Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui hea rohi ning suurepäraselt mõjub - siis ei vahtata rohtu. Jätkata samaga ja annus leida see parim. Enesetunne ütleb ravim-annuse suurendamise või vähendamise vajaduse.
Kui organism oskas korra sellest "supikesest" välja tulla, tuleb ka nüüd.
Ja reumatohtri soovitusi mitte unustada.
Elus - järelikult õnnelik! See on minu ütlung. Alul naljaga pooleks, aga siis hakkadki uskuma.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet