Somatofoorsed häired 30.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! kolm aastat tagasi oli tösine lugu,somatofoorsed hÃ¥ired.ei olnud yldsegi jöudu,soin palju magusat,suur tuimus.Arst lasi sisse vötta suurema annuse rohtu ravi alguses kohe,see tömbas asja veelgi allapoole.Oli töesti pime kylm ja nii edasi...Sain ravi Aurorixiga.ravi pikkus oli 5 kuud,sinna sisse mahtus ka mandlite operatsioon,,mis andis tagasilöögi 1-ks kuuks.ravi järgi taastusin niivörd hästi,et suutsin oma ellu suuri muutusi tuua.Elasin praktiliselt ravimiteta,dieet,kerge liikumine pidevalt,hoolitsus iseendaeest.Köik tuttavad ja isegi raviarst ytlesid,et näen väga ha välja ja ei mingeid haigusjälgi polnud märgata.Nyyd suvel oli ölaliigeses tugev pöletik,sinna olikogunenud vesi.Tundsin ,et muutun halvaks,närin mehe kallal.koik asjad on halvad,koguaeg tahtsin kusagile ära minna,sesst siin pole kyllalt hea.Tundus,et köik suhtuvad minusse halvasti.unustasin asju kuidagi rohkem.hirmutunne.Seejärgi oli kuklapiirkonnas peavalu .No siis oli kiire psyhhaatri vastuvötule.nyyd on Aurorixi ravi.On see hea rohi.önneks ei ole tagasilangus nii suur vist kui esimesel korral.kas seda saab ka skisofreeniaks pidada.Peres ei ole yhtegi vaimuhaiget.Aga mu lihased on nii nörgad,alustasin jalutuskäikuduga.nyyd olen möned päevad käinud jöusaalis ja ujmas käin pidevalt.paha,kui vahel ei märka,asjad lähevad sassi ja unustad,et auto uks ongi ju lahti.Kolm nädalat olen vötnud Aurorixi ja hommikul årgates tunnen lihast ja vaikselt tuleb ka meeleolu.kKaotasin tänu sellele haigusele hea mehe,temale oli minu meeleolumuutus nii ränk.Kuidas mina peaks edaspidi suutma enda tervist tasapinnal hoida+ kui mina haigestun-pöen ka sydameteumat.Kas selle ravi järgi peaksin hoopis mingi rohu peale jääma?Ette tänades 50-aastane naine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tore, et leidsite õige rohu - Aurorix (Moklobemiid). See rohi mõjutab dopamiini, serotoniini, norepinerfiini ainevahetuse kaudu nii meeleolu paranemist, aktiivsuse tõusu ja ka pahurust kõrvaldavalt.
Õiged on ka kehalised harjutused. NB! Harjutusi on 5 (viis) rühma: sotsiaalsed, kehalised, vaimsed, emotsionalsed, religioossed. Kehalised on seega vaid 1/5 kogu võimaluste arsenalist. Rohi ja harjutused - minu ristkülik diagonaaliga printsiip. Lisaks veel sisemise tasakaalu (peaaegu ÕNNE) saavutamiseks on vaja saada ka "uued prillid" e uus hoiak, uue tunnetuse, s.o.:
a) tunda enda mure- ja rõõmubasseini veealuseid künkaid-mägesid, b) tegutseda, tegutseda, tegutseda - omada tegevustahet - nende basseinide mägedega. Ühtesid (mure ja haiguste künkaid) kaitsva veekihiga katta, et nad "vee alla jääksid" ja teisest basseinist jällegi oma tegevusega neid rõõmu ja andekuse künkaid avada, c) ka meetod peab õige olema. Liigne pingutamine, vale pingutamine kurnab, ei vii sihile. Seega: tunne end, tegutse õiges basseinis, õige meetod.
Skisofreeniaga tegu ei ole.
Maailmas meesterahvaid veel on. Kes otsib, see..
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet