väärkohtlemine 24.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Kas on võimalik, et inimest on päris väiksena seksuaalselt väärkoheldud, kuid ta ise ei mäleta sellest midagi ja ta ei tea üldse, et selline asi juhtunud temaga on. Inimese käitumine viitab osati sellele. Kui see on võimalik, mida soovitate ette võtta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mineviku asi oli (võibolla oli, võibolla ei olnudki) minevikus. Elamine on olevikus. Praegu olen, liigun, tegutsen - ja tunnen sellest rõõmu. Sean endale eesmärgid ning liigun selles suunas. Arendan oma võimeid ja aitan kaasinimesi. Olen omal alal tubli, muutun veelgi paremak.
Kui mingi "minevikukoll" häirib, siis on vaja see mõnele Autoriteedile välja pihtida. Pihtimine aitab.
Sportlik tegevus annab eneseusku ja eneseusk suunab pilgu olevikku ja tulevikku. Olulised-head asjad on käsil, saabumas ja ootavad veel ees!
Rohtu sisse võtta vaja ei ole.
Eneseusku soovides,
Jüri O.-M. Ennet