Enam ei oska midagi ette võtta... 02.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tunnen, et hakkan päris hulluks minema. Varem olin alati lõbus ja meeldiv kaaslane, elu oli nö ilus...
Esiteks olen enamus aja tööl. Ka seal näevid just ei puhka... Närvitsen iga tühiseima asja pärast, pisiasjad ajavad endast välja, nutan koguaeg. Mehega lõppevad tülid alati sellega, et mina karjun ja nutan ja värisen (tülid tihti minu närvitsemise ja kahtlustamise pärast ongi). Mul ei ole küll põhjust kahtlustada, et mees petab jms aga kardan seda kohutavalt, muretsen, kahtlustan ja uurin, küsin iga ta sammu kohta. Ei suuda viimasel ajal enam keskenduda millelegi, ka tööl ei ole asjad parimas korras. Enesetunna koguaeg halb, peavalu ja väsimus ja üldine halb enesetunne (ja ei - ma ei ole rase).
Hetkel võtan arsti soovitusel palderjani baasil nõrku käsimüügist saadavaid rahusteid. Ei tea kas naist kasu on aga ei julge võtmist ära ka lõpetada, äkki läheb hullemaks. Samuti kardan paljusid asju, kardan petmist mehe poolt, kardan hirmsasti haiget saada. Kardan halba enesetunnet (seega ei julge kuhugi kaugemale kodus sõita, alati viimasel ajal validol kaasas). Kardan kõrgust ja üksindust.
Ei tea mida teha, ei tahaks antidepressante jms võtma hakata kuigi perearst arvas, et ehk peaks midagi võtma... Kardan, et need muudavad päris apaatseks ja tundetuks. Kas muudavad?
Mida teie soovitaksite?

Liis m

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusi mitmeid:
1. Korralikult puhates puhkavad ka närvid.
2. Ühiselt toimetades suureneb usaldus.
3. Enda eest hoolitsemine suurendab enesekindlust ja köitvust parnerile.
4. Rõõmsameelsed meeldivad ja nii meeldite enam ka temale.
5.Kehaline kontakt lähendab.
Sellest alustage ja edu tuleb.
ja arsti vastuvõtule tulekuvõimalus on ka varusalves olemas, ravimitest rääkimata.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet