Mis see on,mis teha,kui ise toime ei tule enam? 01.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tegin paar testi internetis ja vastuseks sain seda, et pean pöörduma psühoterapeudi juurde. Algul ei vütnud seda tüsiselt. Müne aja pärast töökaaslane ütles et ma olen täielikus stressis ja peaksin kiiremas korras pöörduma arsti juurde. Hakkasin siis seda uurima ja tulemuseks leidsin endal selliseid sümptomeid nagu:küünte närimine, sürmede ja jalgade kopsimine( see rahustab mind), astmanühud( sugulased arvavad et peaksin laskma arstil ennast läbivaaadata astma olemasolule), südamehäired(süda hakkab vahepeal nii küvasti kloppima, et pidin korra isegi kiirabi kutsuma, kuid südame viga ei leitud), meeleolu muutus( ma ise juba ei tea kuna ja kuidas ma reageerin), kadumas kontroll oma elu ja iseenda üle( ei suuda enam ennast, enda küitumist kontrollida, ei suuda ennast vaos hoida), ärrituvus(iga pisiasi ärritab mind nii et sees nagu põleks midagi), kannatamatus(ma ei suuda näiteks kedagi oodata, muutun närviliseks ja sees jällegi hakkab kisuma) viha, vaenulikus, abituse- lootusetuse tunne, enesehinnangu langus, masedus, huumorimeel muutus teravaks, lükkan tööd alati edasi, keskendumis ja otsustamisraskused, unustamine( unustan alati küike,kuigi sellega olen juba äraharjunud ja omaks vütnud, sellega on harjunud ka lähedased), äkkviha, agressiivsus( mille tõttu hakkavad tekkima mõrad minu eraellu, alati iga pisiasja peale reageerin vihaga ), pisarad( Vahest tuleb iseenesest nutt peale, tahtmine et keegi lohutaks ja ei suuda midagi parata, tekkib iseenesest), paanilised hirmuhood( nüüd see segab ka magamist kuna pimedas tuleb surmahirm peale ja süda hakkab liiast peksma). Varem olin vääääga rahulik, sõbralik, lõbus inimene. Üritan ka praegust olla aga lähedased ikka saavad tunda mu sisemist viha. Kas ma pean tõesti arsti juurde pöörduma, ja mis ravi ma võiksin saada???? Või äkki need sümptomid iseloomustavad midagi muud????

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaebdusi väääääääga palju, terve meditsiini-vademecumi jagu. Kohtuge psühhiaatriga ja 9/10 saate kohe maha jätta ja ülejäänud 1/10-ga on siis vaja veidi ühiselt tegeleda.
Tervislikud eluviisid on algatuseks head, korralik puhkus ka.
Alustada Täna!
Tervitdes,
Jüri O.-M. Ennet