HÜPNOOS 20.06.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kas hüpnoosi saab lasta enda soovil teha ja kui, siis kus?

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hüpnoos on üheks psühhoteraapia vötteks.Kasutatakse tavaliselt koos muu raviga -seega peab raviks olema näidustus.Kas Teie probleemi puhul on hüpnoos näidustatud?Seda ütleb raviarst.Litsalt uudihimu pärast seda ei tehta.

Tegijaid(hüpnotiseerijaid) on Viljandi-(Jämejala) ja Tallinna Psühhiaatriahaiglas.

Eesmärgiks ei ole ju hüpnoos ,vaid mingi probleemi-olukorra-seisundi muutmine.Demonstratsioonid rahva ees on keelatud.

Tänapäeval kasutatakse rohkelt nn narkohüpnoosi,so hüpnosisendus tehakse möne manustatud arstirohu foonil.

Tervitades Jüri O.-M. Ennet