vaimne sõltuvus 03.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugupeetud Jüri Ennet!
Olen oma 32 aasta vanuse poja ema. Tema haiguste kulg on kestnud juba üle kolme aasta. Algas kõik juba palu varem, kuid tänane olukord sai alguse kolm suve tagasi, kui mu poeg tahtis oma elule uue tähenduse anda, lõpetada äritsemine jm ebaeetiline tegevus, ning tegi läbi pika paastu. Kriis tekkis paastust väljatulemisel ning ta sattus eluohtlikus seisundis haiglasse. Esimese aastaga taastus tema füüsiline seisund ning ta asus õppima. Pärast esimest poolaastat ta loobus õppimisest, öeldes, et tal on raskusi keskendumise ja ainetest arusaamisega ning et puhkab veidi ning jätkab õpinguid järgmisel sügisel. Meie kodu olid külastanud mõni aega tagasi mormonid ning jätsid meile oma raamatu, nende piibli. Poeg asus seda raamatut lugema ning sellest ajast alates on ta astunud selle koguduse liikmeks, lasknud ennast ristida ning loeb pidevalt nende piiblit. Koguduse üritustel ta praegu ei osale, kirikus ei käi, loeb ainult seda raamatut, kui raamat saab läbi , hakkab uuesti lugema. Lisaks on probleemiks see, et ta ei liigu peaaegu üldse, ei käi tööl, ainult kodus ning poodi ja tagasi. On tekkinud probleemid ka kehakaalu osas. Õpinguid ei ole ta jätkanud. Kui temaga vestelda ning arutada tänast ja homset päeva, siis on ainult üks vastus: kui ma saaan täiuslikuks, siis muutub koheselt kõik, ma tunnen, et see saabub varsti. Ta ei ole nõus abi saamiseks arsti poole pöörduma, sest ei tunnistad olukorda haigusena. Palun Teie nõu ja abi, kuidas edasi toimida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sellel "täiuslikuks" muutumise teel vajab Poeg psühhiaatri abi ja tohtrirohtu.
Vajalik minna psühhiaatri vastuvõtule.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet