narkomaani kui sõbra mõjutamine paremale teele 28.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure ühe tuttava pärast, keda pole ammu näinud ja nüüd kui kohtusin, siis sain teada ja nägin, et ta on hakanud enda kallal kuritarvitama narkootilist ainet nimega GHB/kork. Ühe koguse ehk siis ühe korgi asemel manustab ta kaks korraga ning seda igapäevaselt sellise tempoga. Jääb ööklubides alati magama ja pärast lohistatakse teda taksosse hommiku poole. Kõik tema firmaga seotud tööasjad on tuksi läinud ning sõbrad on tast juba seetõttu loobunud, sest ta on kõigile võlgu ning ei pea lubadusi. Ta on hakanud viibima seltskonnas, kes on kõik sellest ainest sõltuvuses.
Mida annaks teha, et seesuguses olukorras sõpra aidata, mida talle rääkida, kuidas teda mõjutada ?? Kasvõi alguses vähendama koguseid või talle lihtsalt enesekindlust sisendada, et ta saaks ka ilma ennast üledoseerimata elada õnnelikult??
Mul on tõsiselt mure isiku üle, sest välimuse järgi, sest ta on tõsiselt näost ära vajunud, silmade alla on tekkinud juba suured kotid ning on näha, et kui teda ennast kokku võtma ei saa mõjutada, siis ei tea millal ta ükspäev kolmekordse annuse võtab..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

KIIRELT ja kohe ravima.
Aitab psühhiaater ja veelgi parem - minna Wismari Haiglasse.
Jutud, "paitamised", lubadused jms. ei aita. Aitab narkoloog ja kardinaalne elukorralduse muutus. Ja kui Ta seda ette ei võta, siis tulevad matused ja ... targemad elavad edasi.
Ühiskonda (kahjuks) ei huvita niivõrd see üksikisik: a) teatakse salaviina tegijaid-müüjaid (iga külajoodik teab), aga jõustruktuurid ei tegutse, b) teatakse narkortsi saamise kohti (iga tarvitaja teab), aga jõustruktuurid on kõik (unes nägin, et paksult kinni makstud) jõuetud. Ja kui riiklik viljavaru läheb salaviina tegemiseks (või kuhu ta kaduski?), siis on ju selge, et riigisüsteem on nagu endistaegadel, Hamleti aegadel Taani riigis...
Järeldus - kes elada tahab, see peab end ise aitama. Ja Sõbraabi on ka suuresti abiks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevushäire

Diagnoositud ärevushäire. Teostatud koormustest, rinna ja kõhu pilt, vereanalüüsid-OK. Vererõhk normaalne, koormustesti tulemus väidetavalt ideaalne. Ei suitseta, ei tarbi alkoholi, füüsiliselt aktiivne. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire käib teatud "hoogudena" s.o. vahepeal on kõik korras. On vaid eelkartus, et millal ja kuidas ta nüüd jälle tuleb.
Millist AD-d võtate, mõned neist ja suuremas annuses teevad ka "keha ...

Loe edasi

Paroxetiin 20mg ca 10 aasta jooksul!

Kas on võimalik ja tõene, et antud ravimit nn. meeleolu hoidmiseks lausa elulõpuni peaksin tarbima?
Kui ära jätta siis tekivad kõvalekalded ja seda olen pidevalt proovinud, vahetanud ka samalaadseid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui aitab, siis tore. AD ärajätmine eeldab, et midagi muud siis muutub.
Probleemi teke: 1) Inimene oma keha ja psüühikaga, 2) keskkond lhedaste ja kaugematega, riigiga, 3) nende kahe omaveheline ...

Loe edasi

Elukaaslasel sõltuvus

Mis ma tegema pean kui elukaaslane joob järjepidevalt ja nüüd on tekkinud ka närvi hood unepealt. Ei tunnegi meid pojaga ära. Kui hood peale tulevad.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Tema vanematele asja selgitada ja nendepoolne kaasabi, mõjutamine.
2) Kui tööjuures ülemus mõistlik, siis tema sõna maksab ja suunab ravile.
3) Perearsti poolne kontroll ja suunised.
Loe edasi

Alkohol

Tere, minu tuttav joob iga päev õlut ja nädalavahetusel joob end purju. Tuttavad on temaga rääkinud et ära enam joo aga tema ütleb et lõpetab ära. Õhtul töölt tulles on jälle lõhnad juures. Mida teha temaga?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sportlik tegevus aitab vabaneda sellest pahest, kindlad elu-eesmärgid annavad jõudu ja inimene ei raiska end päevade viisi õllega.
Sõbra eeskuju ja sujuv mõjutamine.
Eesmärk anna eluviisi! ...

Loe edasi

Kas paanikahoog või asi muus?!

Tere, pöördun teie poole murega, kuna ise sellest jagu enam ei saa!Nimelt paar kuud tagasi tabas mind nagu mingi hoog, tekkis südamekloppimine, hakkas paha, tuimustunne, tunne nagu läheksin hulluks, ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater aitab, suure tõenäosusega ärevushäire. Täpsustusi teeb raviarst.
Minu harjutus igal juhul kasulik - vabastab liigsest pingest, viib psühhoregulatsiooni valdamise radadele.
Ärevushäire ...

Loe edasi

tore oled:)

kui mul teiesugune isa oleks, siis oleksin vist kõige õnnelikum inimene maailmas:D kust selliseid tarku mehi veel leiab?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isa-Ema ja Esivanemaid tuleb austada - tänu neile oleme olemas.
Ilmamaal häid inimesi palju ja otsija leiab. Leiad Sinagi hea sõbra, hea ja targa elukaaslase.
Kõike head Sulle,
Tohtrionu ...

Loe edasi

Hirm,n32

Tere!
Kas raske lapsepõlv (alkohoolikust vanemaga) võib-olla põhjuseks, et tunnen end pideva hirmu all, kardan eksida, kardan alandust,häbistamist,tunnen alaväärsust ja
pidevat hirmu, et mind ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lapsepõlv on juba liht- ja täisminevik ning seda muuta ei saa. Muuta saab ellusuhtumist - elada oleviku rõõmude ja probleemidega. Eesmärgid seada:
a) tunda enda huvisid, soove, andekuse valdkonda, ...

Loe edasi

mure sõbra pärast

kas Eestis on ka võõrutuskliinikuid, ma pean silmas eravõõrutuskliinikuid. Kui on tegemist alkohoolikuga, kes ise tsüklist välja ei saa , kasutab antidepressante. Tahaks selle kohta infi

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tallinnas Wismari Haigla, Tartus A-Kliinik. Eratohtreid üle vabariigi. Sõltub sõbra seisundist. "Näppige" interneti-infot. Ja TEGUTSEGE!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: