Paanika ja surmahirm 14.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba pikemat aega lugenud Teie vastuseid, sest see on nagu psühhiaatri juures käimine.Aitab vähemalt natuke end pinnal hoida.
Olen kannatanud surmahirmu ja paanikahoogude all vist enamuse oma eluajast.Olen hetkel 40 aastane naine.Rahulikum aeg oli siis, kui sündisid lapsed ja oli palju muud tegevust, mis mõtted mujal hoidsid.
Tänaseks päevaks olen nii läbi, et sunnin end suurte raskustega liigutama.Mõtlen pidevalt , et mul on kindlasti mõni raske haigus ja ma ei näe oma tulevasi lapselapsi.Hirm kõige ees.Käin psühhiaatri juures, veidi vast on parem, aga esineb ikkagi raskeid tagasilööke.
Higistan meeletult öösiti ja näen tobedaid unenägusid.Lisaks on tekkinud lihase - ja liigesevalud, mis kuidagi ei taandu, olen proovinud ravimeid ja salve.
On nii raske , et ei oska rohkemat kirjeldada.
Kas minust võib veel saada kunagi normaalne elu nautiv inimene, see oleks mu siiras soov.
Aidake!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millega Mehekene tegeleb? On ta "kodu-orbiidil" või läinud laia ilma rändama?
Kui on uneprobleemid ja Une-Mati "on arust ära," siis soovitaksin sellist AD, mis seda viga parandab - Remeron, näiteks.
Veega võib teha imet: kümblused, saunakene, vahelduvalt jahedat-sooja dušši, vanni "leotada" oma mured ja siis mõnuga jälgida mure-vee äravoolu, soojad teed jne. - mis Teile meeldib?
Ehk veel mõned "Kurekutsed" kutsuda ja lapsukesi tuuakse veelgi peresse?
Kehalised tegemised, laste suunamised, oma eriala tööd-tegemised?
TEGELEGE enda jaoks oluliste asjadega, küll siis ka tervis kosub ja paraneb.
Tegutseda, tegutseda, tegutseda - ütles filosoof Fichte.
Kasutagem siis seda tarkusetera!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet