insult 13.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

minu eelmine küsimus teile oli nr.39939
peavalud on olnud niikaua kui end mäletan,kuigi mitte nii tihti ja nii tugevalt kui viimasel ajal,
aasta tagasi oli verevalandus ajus,põhjust ei selgunudki-kõrget vererõhku ei ole,süda korras...aastaid oli siis 39
,ühel päeval oli väljakannatamatu peavalu ja oksendamine,kiirabis tehti valuvaigistav süst,mis ei aidanud,kahe päeva pärast pöördusin ise tartu erakorralisse,kuna peavalu püsis,kompuutris selgus verevalandus e.aneurüsm,
professor Asser ütles,et mul on sellised haprad veresooned kaasasündinud anomaalia ja kuna see probleemne koht asub paha koha peal,siis op-i ette ei võeta,sest on liiga riskantne...
väike poja oli 7-kuune,tema on kolmas laps
,2005 okt.peavalu ja kiirabisse-hakkas veritsema vana koht,
peavalud on kord tugevamad,kord nõrgemad
.rohud,mida on soovitatud,pole aidanud,lihtsalt kannatan valu,see on õudne,sest mul on ju väike poja,kes vajab mind 24h ööpäevas,lihtsalt pole jõudu temaga tegeleda,
viimased kuud on jõuetus,väsimus...
kohalik psühhiaater arvas,et fluks-ist ongi tingitud ja võttis kohe maha rohud,mida perearst mulle aasta jagu oli kirjutanud.mõne aja soovitas ilma olla ja seejärel amitriptilliini võtma hakata,nüüd neljapäeval lähengi tema vastuvõtule.
hirm on selle uue rohu ees,sest pidi lausa zombiks tegema...mis mu pojakesest siis saab,kui ema on uimas...
ette tänades ja vastust ootama jäädes
anne

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aneurüsmid ja sellega seotud probleemid on eelistatult neuroloogi dirigeerida.
Antidepressandid on antud juhul tagajärge mõjutavad ja milline neist kõige paremini sobib, seda saab öelda psühhiaater. Amitriptylinum on rahustava toimega ja peavalude korral hästi näidustatud. Proovida tuleb. NB tuleb leida endale sobiv annus, s.o. tablett ei ole "jumal" ja annus võib nii suurem kui ka väiksem olla. Katsetage.
Veresoonte elastsust ja funktsioone saab dieediga mõjutada - perearst annab selles vallas soovitusi.
Pojaga tegelemine on üheks väga-väga heaks agensiks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet