tere dr.Jüri 24.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen seda lk väga pikalt kaalutlenud ja nüüd ma siis kirjuta.MA palun teid südamest et te aitaksite mind.Mul on raske depressioon ,ma lähen iga pisemagi asja pärast nii närvi et ma ei taltsuta ennast juba.kõik sai alguse 94 a kui mu isa surma sai ja elu põõrdus 100nkraadiliselt.elan pärnus.käin kaja rand-i juures võib-olla te teate,ta on psühhiaater ja anne toigeri juures,tema on psühholoog.kõige parem on minu juures see et ma tahan ennast aidata,olen muidu hästi energiline ,tore inimene.kõik mu lähedased lohutavad mind.olen söönud nyklofoks rohtu ja cipramilli.vabandage,kuid ma ei tea kuidas neid kirjutatakse.aga sellest ei ole mingisugust abi.kui tunnen et olen viimase piiri peal siis võtan arstiga ühesndust ja ta ütleb et ma kirjutan sulle väikse ravikuuri välja aga minu meelest ei ole see õige.korralikku ravikuuri ma ei olegi saanud.olen 26 a,mul on viie aastane poeg ja elukaaslane.minu elu on olnud väga keeruline ja mul ei ole vanematega eriti vedanud ema vihkab ja on joodik ja isa peksis.nii raske on kirjutada,kergem oleks rääkida.hommikul juba üles tõustes on pinge ja süda klopib.ja mis kõige hullem,laps saab ju kõik endale.aga ma ei taha selline olla.olen arstide suhtes lootuse kaotanud.olen noor inimene ja tahaksin veel elada,kuid mõtlen kogu aeg et ei suuda enam ja ühel päeval......peale isa surma ma tegin enesetapu katse ja sellest ajast peale olengi nüüd selline ja hakkasin kajaga läbi käima.tekst võib vähe keeruline olla,sest kirjutan töö juurest,ja tundsin et enam ei suuda.tean et enda nimel tuleb tööd teha,mõelda positiivselt jne jne aga ma ei saa enam endaga lihtsalt hakkama.olen nõus kasvõi haigla kuuri tegema või mida iganes,aga palun aidake mind,või vähemalt öelge mida ma pean tegema.kõige tähtsam on ju see ,et ma otsin abi mitte ei ole üksi oma depressiooniga.loodan tõesti et vastate mulle ja aitate mind.olen nõus kasvõi teie juurde tln tulema vastuvõtule.loodan väga teie peale.ootama jäädes andra

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peale nimetatud rohtude on palju teisigi, mõni neist ikkagi Teile sobib. Üks asjalik ravikuur rohuga tuleks küll läbi teha. Kui aeg ja võimalusi on ja tohter haiglaravi pakub, siis tasuks ka see võimalus vastu võtta. Peale rohtude tuleb ka kõiki teisi sobilikke tervise tugevdamise võtteid kasutada: jalutuskäigud, kerge võimlemine, vesiravi, raviteed, jne.
Üks korralik pihtimine tuleb suuresti kasuks (psühhiaatrile või siis psühholoogile).
Lapsega tegelemisel rõõmustada kaasa Lapse rõõmudele.
Korralik puhkus on v.hea - abikaasa saab siin kaasa aidata. Mõte ja vastutus väsitab teinekord rohkem kui konkreetne tegemine. Üheskoos on kergem.
Oma tohtrile rääkige julgemalt oma muredest.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet