nõrkus jalgades 12.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29a naine ja ärevuse-paanika all kannatanud 5a.Viimase ravikuuri lõpetasin maikuus, suve veetsin toredasti, aga nüüd tunnen et tuleb kõik tagasi. Mure on tegelt selles, et tunnen juba mõned päevad jalgades sellist kummalist värinat ja nõrkust, et kui kõnnid siis nagu kukuks või lööks jalad alt ära. Ka istudes on jalgades värin. Täna on eriti hull,sellest on juba kolm tundi möödas, aga ikka on imelik olla,kuigi mõnda aega nagu oli parem. Mul on ka varem sellist värinat olnud, aga mitte nii pikalt. Kas on võimalik, et see on ikka ärevusest-paanikast või on see millegist muust??? Ja siis ma tunnen kuidas mu pea läheb jube uimaseks, nagu hakkaks minestama.
Kummaline on see, et kui ma praegu siin istun ja teile kirjutan, tunnen end mingil määral paremini.
Aitäh, kui saate mind aidata!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui toitumise-veresuhkruga kõik korras ja ületreeninguga ka tegemist ei ole, siis tõenäoliselt - ärevushäire.
vt. selle valdkonna soovitus, harjtusi, "prille".
Otsi ja leiad!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet