häiritud laps 04.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Oleks küsimus kõigile nii emadele isadele kui ka kliinik arstidele.Kuna mu 5 aastane poiss on öösel rahutu nimelt kui on läinud kuskil kell22:30 või 23:00 magama siis saab ta ainult tund poolteist magada kui hakkab nutma ning see läheb üpris kiiresti üle väga lärmakaks hiru karjumiseks ning kui temalt midagi küsida siis ta ei vasta vaid karjub edasi ning vaatab sulle suurte silmadega otsa.Kuid kui ta nutma hakkab siis karjub muutkui emmet ja hoiab käsi rusikas ningnagu taganeks millegi ees,tiirleb voodis ja karjub nagu miski ajab teda taga.Laps on ühesõnaga täiesti hüsteerias nhing ei rahune enne maha kui mina või emme ta sülle võtab või kallistab teda ning siis on tal kohe suur joogi janu.Kuid kõige suurem arusaamatus on see et meie arvates oleks ta nagu üleval ta kuuleb mida me räägime ning saab aru kuid ei vasta ja tõuseb lausa istuli ning vahest ka püsti.Kuid kui on veidi juba röökinud hakkab ta üle keha värisema ning karjub edasi ja kui ta on ema või minu süles siis ta ikka karjub mingi 5 minutit ja väriseb peale selle kui on maha rahunenud ka veidi aega järele.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väikelapse küsimuses saate selgeid ja rahustavaid selgitusi B. Spocki raamatust. Lastetohtrid saavad Teid siin hästi aidata, Psühhiaatriakliiniku juures on ka lastepsühhiaatrid ja -psühholoogid ja ka neilt saate vajalikke selgitusi, suuniseid.
Kindlasti kasutage neid võimalusi. Saate abi!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet