väike mure 22.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Olen kohe-kohe täisealiseks saav tüdruk Tallinnast. Viimasel ajal, õigemini juba mitme viimase aasta jooksul olen tähele pannud asju, mis ei ole päris normaalsed. Muidugi võib seal ka teisi seletusi olla, aga ise kahtlustan skisofreeniat vms asja. Elu see ei sega ja midagi väga hullu ei ole ka :)
Peale selle peale mõtlemist olen otsinud selle kohta materjale ja uurinud ning arvan, et see võib mul olla küll. Mingi kerge vorm??
Ja samas võibolla pole ka.. pealegi igalühel siin maailmas on oma "kiiks" järelikult võibolla polegi minu oma haigus..
Ma lihtsalt tahtsin küsida, et mis siis saaks, kui mul olekski see skisofreenia, kuidas seda ravitaks, kas aja jooksul võiks see muutuda niisuguseks, et ma seda kontrollida ei saa?
Psühhiaatri, psühholoogi vms juurde pöördumist pole mõtet soovitada, sest seda ma nagunii ei tee.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri, psühholoogi vms juurde pöördumist pole mõtet soovitada, sest seda ma nagunii ei tee. Teed ikka küll, praegugi teed.
Kui on küsimusele vastust andev spetsialist, siis ikka pöördu sellise inimese poole. Selleks nad ju ongi. Need väikesed (suured) kiiksud ongi toredad, iskupäraseks tegevad. Aga neid kiiksukesi ei tohi ka imetlema jääda, need peavad eelkõige ikkagi elu põhieesmärkide saavutamisele kaasa aitama. Jah, kiiksukesi on kõigil, s.o. isikupärased oleme me kõik. Iga isikupärasus ei ole aga skisofreenia ja skisofreenia on tänapäeval ka tohtri, patsiendi ja rohtude poolt suuresti mõjutatav. Ja mida varem, seda parem!
Tark pöördub ikka veelgi targema poole ja saab oma küsimustele vastused. Ja et Sina Tark oled, selles ma juba kirja saades veendusin.
Kõike head Sulle, Tark Tüdruk!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet