Mida teha edasi? 28.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!
Minul oli sügisel suur depressioon, sellepärast et ma läksin oma poisiga lahku.
Sain sellest üle, ja ka tänu sellele, et leidsin oma elu esimese armastuse.
Kõik oli korras, isegi suurepärane, niikaua kuni ta välismaalt tagasi tuli.
Välismaalt tagasi tulles oli ta kuidagi põlgav ja eemale hoidev.
'ma ei saanud alguses arugi milles asi, kuid hiljem sain teada et ta pettis mind mu parima sõbrannaga. ja nüüd on siis nemad paar
Me käime sama seltskonnaga läbi ja ma näen neid iga päev koos.
See on väga raske, ja ma olen jälle mõlgutanud mõtteid enesetapust. tean et see ei ole väljapääs, i aga ma ei oska midagi muud teha. mul on masendus. olen hakanud jälle suitsetama ja alkoholi tarbima.
Mida teha, et saada suurest valust üle?

Selline küsimus oleks ka
ma hakkasin kodus magama jääma, kuid silmad kinni pannes nägin ma imelikku ja hirmutavat kujundit. tegin silmad lahti ja nägin et terve tuba oli kujundeid täis. need olid sinised ja oranzid. need kõikusid minu poole. kui ma tule põlema panin siis olid need ikka alles, ainult teist värvi. see tekitas kõhedustunnet ja ma tunnen et miski on valesti, kuid mis?
Mul on uneprobleemid ja ma sooviks teada, mis aitaks paremini magama jääda ja paremat und saada?

suured tänud
ette tänades M.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimsuhteid saab parandada vaid suhtlemise ja selle valdkonna täiustamise (treenimise) kaudu. Tabletiga armusuhteid ei korrigeeri. Tekkinud hingevalu parandab aeg ja uus suhtumine
- see ei olnud ju siis see kõige õigem, tore, et see nii varakult mulle selgeks sai! Maailmas on piisavalt toredaid inimesi, ledub keegi ka minule. Kes otsib, see leiab!
Suits ja alkohol ei ole muidugi lahendid.
Liigsest murest ja uneprobleemidest aitab vabaneda psühhiaater - saate rääkida, vajadusel antakse rohtu, saate Teile konkreetselt väärtuslikke soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet