Nitrazepam 23.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen väga närviline, tihti esinevad raevuhood, ärevushäired...midagi teha ei suuda.
Kui võtan Nitrazepami, siis on hea olla ja olen võimeline ka igapäevaseid toimetusi tegema (kuigi iseenesest peaks see ju rahusti olema ja hoopis uniseks ja loiuks tegema).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jälgige ikkagi tohtri korraldusi.
Nitrazepam on rahustite rühmast, aga tugeva uinutava toimega, ka krampe vähendava toimega. Kestev tarvitamine (üle kuu-poolteise) võib juba sõltuvust põhjustada.
Rohu toime sõltub annusest ning inimese tundlikkusest antud rohule.
Veelkord - konsulteeriga oma raviarstiga.
Sport ja kehaline aktiivsus maandab pingeid, teeb rahulikumaks.
Sportima!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet