Pidev hirm lapse pärast. 05.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!
Minul on pidev mure oma lapse pärast nutan koguaeg. Asi nimelt selles, et mu 11 kuune poja on mitu korda kukkunud, just nimelt peaga. On kukkunud kuklaga vastu maad ja laubaga vastu maad. Käisime ka neuroloogi juures kontrollis. Vaatas last ja ütles, t areng eakohane. Et tema ei leia vajadust aju kompuuteruuringuks. Aga minu süda ei anna rahu, kardan, et kas tal on ikka kõik korras? Kas tal tulevikus ei hakka peavalud olema sellepärast, kas koolis hakkab ikka aru saama kõigest nagu peab? Tean ka seda, et kõik lapsed kukuvad. Aga ikkagist...
Nutan pidevalt, ja kardan, et olen lapse elu ära rikkunud. Koguaeg süüdistan ennast, et ei sobi emaks. Tunnen, et lähen hulluks. Kas ma peaks pöörduma psühholoogi või psühiaatri juurde? Või minema üldse lapsega laste psühholoogi juurde, et tema vaataks teda ja rahutsaks ka mind?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laps las mängib rõõmsalt edasi, Teie aga minge kindlasti psühhiaatri jutule - saate rahustamist, saate rahustit.
Neuroloog leidis, et laps on terve, seega - terve. Teie saate ka oma hingevalust jagu.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet