vaimselt nõrgad poisid 05.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Meedias on viimasel ajal kajastamist leidnud teema, et sõjaväeteenistusse võetud poisid on vaimselt ja füüsiliselt nõrgad. Kas füüsiline nõrkus tekitab ka vaimset nõrkust või on asi milleski muus? Mu oma poiss tundub ka labiilse närvikavaga olema. Tahab ainult arvuti taga istuda jne. Mida teha? Ega vanemate nõuandeid ju ei kuulata. Mõne lihtsa asja peale läheb nii närvi.
Lapsevanem

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaline ja vaimne tegevus-töö peavad tasakaalus olema. Kui keha kiduma kipub, siis hakkab see tulevikus ka vaimuvärskust alla suruma. Esivanemate ennemuistne ütlung - terve keha annab ka vaimule tervist - on toimiv tänaselgi päeval. Sellest juhisest tasub hoolega kinni pidada.
Terivtades,
Jüri O.-M. Ennet