Lähenev jõulumasendus 22.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kuidas lahti saada iga-aastasest lähedalehiilivast jõulumasendusest?
Olen 39-aastane naisterahvas, kes pole meeshinge oma kodus pidanud. Lihtsalt elul on seni teine tee ja eesmärgid olnud. Jõulud ja uus aasta on aga alati väga masendavad olnud. Kellegi juurde ju "viiendaks rattaks" minna ei taha. Sildiga "Otsin sõpra!" ja just tänavale ei trügi. Sõbrannadel aga omad peod ja tuttavad. Peaks nagu lähenema rõõmuaeg, aga kole nukraks kisub. Mattun siis jälle õpingutesse ja püüan head nägu teha, kuigi süda nutab, vaadates kõikjal reklaamitavaid rõõmsaid perepidusid. Jääb üle vaid koera kallistada...

Aitäh kaasamõtlemast ja kõike kaunist!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suheldes tekkivad suhted, seltskonnas liikudes tutvused. Vaid tegutsedes leiate seda, mida otsite.
Tegutsege!
Jõulud on suur äriline (mitte vaid Joosepi kasulapsega seotud) ettevõtmine ja seeläbi müügimeeste tekitatud ostuhullus.
Selles osas nukrutseda vaja ei ole.
Rõõm ja suhtlemine toimigu aastaringselt, vastavalt sisevajadusele.
1096 algas esimene ristisõda nn Pühale maale, 1202 tuli ristisõda Mõõgavendade Ordu kaudu Taaramaale. Nüüd ei ole ristisõda, nüüd on Müügivendade Ordu. Esivanemad tulid vabadusvõitlusega toime - oleme ju peaaegu priid - tuleme ka meie.
Võtke asju rahulikult.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet