Ravimisest väsinud. 15.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Lühidalt öeldes on probleemiks on väsimus enda ravimisest. Vanus 27 ja rohkem kui 1 a olen kord või paar kuus käinud günekoloogi vastuvõtul, teemaks põletikud ja mure viljatuse pärast. Olen muutunud närviliseks, ka töö on pingeline. Ehmatan iga väikse asja peale, mis viib vahel lausa nutuhooni, mis muutuvad hüsteeriliseks või siis on enesetunne pealtnäha normaalne, aga pisarad lihtsalt voolavad. Ise võin samal ajal naerul näoga ringi käia. Üldiselt olen vastupidava närvisüsteemiga siiani olnud, aga viimase aastaga on märgatavad muutused, need häirivad. Mida soovitate? Tabletiravi eriti ei sooviks, sest olen ravimite võtmisest isegi lausa tüdimuseni väsinud.

Ette tänulik!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Täpsustage günekoloogiga raviplaanid, soovitused, orienteeruv ajakava - selgus asjades annab lootust, usku, enesekindlust, reipust. Teadmatus väsitab, ahistab. Kuna põhiprobleemid asuvad väikevaagna ja alakõhu piirkonnas, siis loogika ütleb, et kõik harjutused, mis selle piirkonna verevarustust-ainevahetust ergutavad, peaksid suuresti kasulikud olema. Kõnd, harjutused puusavööle, kõhulihastele, sirutus-painutus harjutused. Teatud Jooga - asaanad. Günekoloog oskab Teile anda-soovitada kindlasti häid spetsiifilisi ravivõimlemisharjutusi. Minu psühhoregulatsiooni harjutust võite igal juhul teha. Küsige "Seewaldi" e. SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik Paldiski mnt 52 Tallinn Dispanseri registratuurist. Helistage eelnevalt, siis viin neile.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet