Tugevdamine 06.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on olemas mingit nn. närvivitamiini, mida pingelise perioodi ajal tarvitada võiks. Pingetaluvus on mul üks üldse mitte tugev koht, kuid üks pingeline aeg seisab ees, st. mitmed pingelised asjad on kuidagi ühte perioodi kokku juhtunud. Tahaks kuidagi end tugevdada, sest minul on selja taga ka olukord, kus hakkasin uue tööandja ees suisa värisema (ta polnud kah mingi laheda olekuga tegelane, aga kuidas ma nii tulevikus hakkama saan). Milline vitamiini grupp ja millised asjad hästi mõjuksid? Mida Te soovitaksite?

Helen

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Helen, kõige parem tugevdaja on elu ja seda eeldusel, et ei võta probleeme südamesse (mõistusega küll) ja puhkate (magate) korralikult. Korralik uni ongi maailma parim "vitamiin". Närvisüsteemi tugevdab pärmijook (b ja PP rühma vitamiine rohkelt), !/3 sõöögipärmi kuubikust klaasi veega (lahustate vees) üks kord päevas.
Korralik toitumine ja mõõdukas sportimine. Suhtlemine sõpradega, USK ENDASSE. Minu Harjutus (teen seda igal õhtul) vt. "Terviseleht".
Sellest esialgu piisab.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet