kuidas vabaneda süstist 18.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

lasin omale aastase süsti panna,kuid 7.5 kuu möödudes kukkusin jooma.Häda ei midagi.Jõin mõne korra veel ning lasin omale uue süsti panna.Arst väitis,et see on eriti kange rohi ning seda hullem,et eelmise süsti mõju pole veel möödas.Olin 2kuud kaine ning mõtlesin,et kuna eelmise süsti ajal polnud mul midagi häda,siis kukkusin jooma.Ja jällegi ei midagi.Aga järgmine päev hakkas reaktsioon-süda puperdas,pea käis ringi,kohati läks silme eest mustaks jne.Ja nüüd tundub,et midagi(maks?)on korrast ära.Lisaks vererõhk on madal,kehatemperatuur madal ning jalad kohati muutuvad tundetuks nagu halvatud.Kas nüüd ongi tulemus käes?Ja teades,tundes end tean,et mingi kuu-paari pärast nagunii hakkan jälle jooma ning hullema vältimiseks otsustasin uurida,kas sellest ravimist,mis mulle süstiti kuidagi vabaneda ei saa?Nii oleks väheke ohutum juua .Mis minuga ikka teha,ju see kõik (joomine)minu saatus on.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Süstidest tuleks sel juhul loobuda kuna te enam ei usu
temasse ja ilmselt hakkate uuesti varem jooma ,seega ennast
mõtetult mürgitama ja organismi laastama.Ega ta ju tapagi alati,vaid
võib tekitada püsivaid organite kahjustusi (sõltub ka organismi
iseärasustest ja manustatava aine doosist ja ajafaktorist).
Samas ei tasu ka käega lüüa ja on olemas muid ravimeetodeid.
Olulisem on ikkagi enda valmisolek ja tõsine soov probleemist
üle saada.
Jõudu ja edu!
J.Mumma