Kuidas vabaneda unenägudest, kui näen ainult surma? 05.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Näen kõige jubedamaid unenägusid. Alati on seotud kellegi surmaga ja peale seda pean ma unenäos hakkama lahendama mingeid ülesandeid, kui ei lahenda, siis järgmise surm (seal seisneb siis verd, relvad, kirstud jms). Kuidas oleks võimalik vabaneda sellest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevapingetest vaja harjutustega piisavalt vabaneda,
otsustamata küsimused vajavad otsustamist,
töö- ja puhkerežii korrastamist - siis ka halvad unenäod taanduvad.
Und soodustavad vabamüügi rahustavad teed on kasuks, soovitaksin lühiaegselt (ca üks kuu) ka und soodustavat AD-d (annusega mängida, leida endale sobiv).
vt. varasemaid depressiooniga seonduvaid soovitusi, pingetest vabanemise võtteid ja neid siis rakendada.
Ise teen enda Palve-Meditatsiooni (vt.) harjutust igal õhtul ja toimib v.hästi.
Õige Tegu muudab olukorda paremaks.
Jüri O.-M. Ennet