alkoholisõltuvuse ravi 12.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole murega oma isa pärast, kes on praegu 62 aastat vana ja niikaua kui mina mäletan alati alkoholiga suur sinasõber olnud. Viimased 5 aastat on olukord juba üsna lootusetu olnud - kuu kohta tuleb ainult paar-kolm kainet päeva ja kui on, mida juua siis enne ta ei lõpeta kui kõik otsas. Kadunud on igasugune kontroll. Ka tema käitumine on muutunud väljakannatamatuks- pidevad äkkvihahood, pidurdamatud karjumised, mälulüngad, öised unes karjumised, deliiriumisarnased seisundid. Valus on vaadata kalli inimese mandumist. Hiljuti tunnistas ta, et tahaks end jälle inimesena tunda ja sõltuvusest vabaneda, palus abi ravi leidmisel. Aga aidata on raske kui elame teine teises Eestimaa otsas. Mida teha, millised on võimalikud ravimeetodid? Kuna ta on maainimene Valgamaalt ja transpordivõimalused on suhteliselt kesised, siis tahakski teada kas ja millised on statsionaarse ravi võimalused? Millised just Lõuna Eestis? Kas kogu Eestis pakutav ravi on tasuline või kompenseerib ka Haigekassa seda mingis osas?
Ette tänades ja Teie abile lootma jäädes,
murelik tütar

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Kahjuks on tõesti endine narkoloogiline ravisüsteem
praktiliselt kadunud.Ambulatoorse raviga saab kuidagi
veel rahul olla ,kuid psühhiaatrihaiglad võtavad lühiajaliselt
haiglasse vaid ägedaid seisundeid(psühhoosid).
Peaksite pöörduma Valgas psühhiaatri poole ja kohalike
võimaluste üle nõu pidama.Ehk saab ka ambulatoorselt
midagi ära teha (ravimitega).
Tallinnas on küll Wismari Haigla statsionaarse ravi võimalusega,
kuid meil ei ole Lõuna-Eesti piirkondade haigekassadega
lepinguid ja ravi on sel juhul kallis (500 kr päev)
Lugupidamisega J.MUmma