Kokkukukkumine krambid 27.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere olen hädas sellega ,et ml käivad peale krambi hood.Ise ei suuda ette aimata millal hoog tuleb.Minestan ja leban umbes 30 min ja korisen maas.Silmad on klaasjad ja jalad ning käed käivad.Kui juba parem siis ise ei mäleta juhtunust palju.Olen käinud neuroloogi vastuvõtul kuid sain sellise deagnoosi et olen kukkumis haigust.Kuhu edasi peaksin pöörduma.Nii elada hirmus ju ka ei saa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kukkumisi-minestamisi on kahte liiki:
a) minestamised - siin vererõhk "kukub" alla ja aju ei saa piisavalt verd. Lamades aju verevarustus paraneb (varvastest veri ka läheb peale appi, piltlikult).
b) epileptilised krambid (neid väga mitmeid variante ja mitmete põhjustega. Siin aitab neuroloogi uuring ja neuroloogi poolt antavad rohud, et neid kukkumisi-tõmblusi ennetada. Head rohud olemas.
Tervislikud eluviisid mõlemal juhul olulised.
Koostöö perearsti ja neuroloogiga.
igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet