kuidas ennast aidata? 31.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis mul viga on? Mul on tööle minnes selline vastik tunne. Sees hakkab iiveldama, pea hakkab valutama. Mõtlen, et on vastik minnaa. Siis kui majja sisse saan siis on kõik enam vähem. Kuid samas päevi kus päev läbi tööl olles pea valutab. Majast välja saades on kõik ok.
Tõsi vahel ärritun kaastöötajate peale, nähvan ütlen halvasti, solavn inimesi meelega. Siiani ei ole avalikus tsoonis kedagi sõimanud, kuid privaatses töötajate tsoonis olen lihtsalt ennast tühjaks röökinud väga roppude sõnadega. Selle soovi on tekitanud kaastöötajad, aga ka kliendid.
Vahel olen täiesti mõelnud, et kui saaks siis lihtsalt tapaks kõik need inimesed seal järjekorras ära. Mida nad seisavad ja vahivad. Mida nad vigisevad me kallal, me ei saa ju kiiremi teha kui me juba teeme. Meid ei ole rohkem.
Seda siis tööl olles.
Kodus olles olen vahel mõelnud, et ma enam ei jõua, et tahan ennast hävitada.
Loomulikult ma ei hakka kedagi tapma, see on juba puhtfüüsiliselt võimatu (kardan verd), kuid päris normaalne see ei ole.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui tänapäeva Eestimaal ühel inimesel parasjagu stressi ja depressiooni ei ole, siis on ta tõsiselt haige!
2) See parasjagu stressi ja masendust peab olema signaaliks, et ühiskonna ja endaga on vaja midagi ette võtta, on vaja midagi muuta, et elu paremuse suunas läheks.
3) Stress ja hingevalu - kui ta mind tapnud ei ole (aga praegu olen ju elus), siis tuleb teda võtta kui karastamist, nagu minu karastamine-tugevdamine, et siis muutusi elus teha.
4) Liigsed pinged - veidi rahustavat apteegi vabamüügist, piisav öine uini, minu Palve-meditatsiooni harjutuse esimene samm.
5) Ühiskondlikult aktiivne olla - keegi hõbekandikul meile uusi töötingimusi ei paku, töökoormust ei vähenda, palka ei tõsta, makse ei alanda, kodukulusid ei vähenda.
6) Ühiskondliku aktiivsuse kaudu tunnetame oma Esivanemate jumalat -Taarat - ja ühiskondliku aktiivsuse kaudu saame ka Taaralikku-Jumalikku jõudu ning koosmeelt, et elu paremaks muuta. Maakeeli - Taara ongi meie koosmeel, sealt see Jumalik vägi ja tegu.
Me suudame!
Jüri O.-M. Ennet