Psühhiaatriakliiniku vereanalüüside küsimus. 25.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui tehtakse vereanalüüs ja otsitakse just nimelt teatuid asju sealt, kas siis on näha ka, kui suures koguses mingeid aineid on tarvitatud?
Toome näite:
Võtan psühhoteroopseid tablette, mis toimivad rahustina, aga ma olen neid haiglas olles tsipa rohkem võtnud, kui ette on nähtud.
Nüüd kardan, et tehtakse mulle ehk mingi vereanalüüs. Tean, et ei ole nii palju võtnud, et see mu keres toksiliseks muutuks,
kuid kas ikkagi on näha seda, et olen neid samu tablette, mida haiglas antakse, natuke rohkem tarvitanud?
Tean, et mingeid numbreid näitavad need analüüsid selle kohta, kuid ei ole kindel, mida need tähendavad? Oleneb vist ka, millist sorti see
analüüs on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimus ei ole selles, et kas tuleb verd analüüsides välja (TULEB! kui uurida), aga selles, et leida õige-sobilik raviskeem.
Koostöö raviarstiga olgu esikohal. Rivotril tekitab sõltuvust ja sellest vabaneda.
NB ainult rohud on vaid osakene terviserajale minekul: ei suitsule, ei alkoholile, ei liikumisvaegusele jne Primum non nocere e Eelkõige - ei kahjusta!
Ja teiseks - iga terakene tervise varasalve tuleb kasuks: päevarežiim, tervislik toitumine, jõukohane kehaline aktiivsus, sihipärane elamine jne.
Koostöö oma psühhiaatriga ja omapoolne Tervislik eluviis - täiel rindel.
Terves kehas tervem psüühika. Kehalise aktiivsuse kaudu saame ka psüühika õigesse helistikku.
Head harjutamist soovides ja jätke meelde, et
Olete kutsutud minu 100. juubelile (25.VIII 2043) rõõmsameelselt, hea tervisega ja Õnnelikult!
Tähtis ei ole niivõrd minu juubel vaid see, et Teil on elus sobilikud sihid!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet