nõutu 16.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Alates septembrist algasid pea-,selja ja ninavalud.Käisin manuaalterapeudi juures ja pea-seljavaludele sain mõningat leevendust, aga ninas hingamine takistatud ning surumise-valu tunne.Segab ja ajab närvi.Unehäired, ei saa magama jääda ilma Imovaneta ja seda juba pikemat aega.Magada saan 3-4 tundi.Perearst määras ninavaevuste puhul Avamysi, et on allergiline , aga pole aidanud.Lõpetasin kasutamise.Mul enne ka ravitud depressiooni,aga vahepeal pole probleemi olnud.Olen närviline, rahutu,on esinenud ka 2 tugevat paanikahoogu, mil pöördusin kiirabisse.Perearst määras Xanaxit,Ciraseti, lisaks Imovanele. Ravimite kõrvalmõjud on aga nii hullud, et ei kannata enam. Söögiisu on kadunud, kaalust alla võtnud ca 6kg.
Erarstide juurde (LOR,psühhiaater) järjekorrad pikad.Kõik see teeb veel närvilisemaks.
Olen muidu liikuv inimene, käin võimlemas, ujumas ja kõndimas.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On olemas väga head antidepressandid ja selliseid, kus ka und soodustav tugev toime olemas - Mirtazapinum, näiteks.
Sellest ma alustaksin. ca 15mg õhtul ja annusega "mängida" -leida endale sobiv annus.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet