Väsimus ja ärevus, seos puugihaigusega 11.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Kas puugihaigus kahjustab ka närvisüsteemi?
Kas kõhulahtisus ja iiveldus saab tulla ka närvidest ja kuidas seda ravida?
Kas puugihaigus läheb mööda ka ilma ravita?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Neuroloog annab juhised puugi "loomingu" kohta. Peale puugi on ju ka ühiskonnaelu meie ümber "sotsiaalsete puukidega" sisustet. Ka seda tuleb arvesse võtta.
Peame ka ise muutuma, paremini adapteeruma, end karastama. Kõik see on tähtis.

Hea, et organism teada annab (kaebused), nüüd teame oma organismi suhteliselt nõrgemaid valdkondi ja hakkame neid ravima, tugevdama, karastama.

Väsimus-reipus - töö- ja puhkerežiim, õige toit, jõukohased kehalised harjutused, rõõm südames!
vt Tervisemaja soovitusi minu raamatust.
Rõõmsameelset harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet