Olansapiinist loobumine 10.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Mure järgmine,
Olen 8 kuud võtnud ravimit olansapiin, määrati see ravim rahustitest võõrutamiseks, algus oli doos 5mg hiljem 2,5mg.
Nüüd 8 kuud hiljem, aga olen kaalust võtnud juurde üle 40kg, kaalun 110 kilo, vererõhk ja veresuhkur ka kõrged, lisaks iga kord, kui ravimit võtan, hakkab südames paha ja vahelöögid.
Tabletid ise on 5mg poolitusjoonega (Stygapon) ja sealt võtan pool tabl.
Proovisin ise hakata vähendama ravimit nii, et sellest poolikust tabletist võtsin väikse tüki vähemaks, aga oi kurja, oma üllatuseks sain tugevad võõrutusnähud paariks päevaks. Need olid nii tugevad, et olin voodis pikali ja värisesin jne. Läksin 2,5 mg peale tagasi ja natuke need nähud ka juba järgmiseks päevaks läksid üle.
Küsimus selline, kas sellest ravimist on üldse võimalik loobuda, kui on, siis kuidas?
PS. Lugesin netis inimeste kogemusi olansapiiniga ja selle ravimiga pidigi väga hull võõrutus olema, kui proovida lõpetada...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö raviarstiga, ravimisega peab elu ja tervis paremaks muutuma. Kui üks ravim enam ei sobi, siis on teisigi.
Peale ravimite tuleb ka muid võimalusi kasutada (vt. minu raamatust "Väljavalitu").
Kehakaal ja selle muutmine, veresuhkur ja sellega seonduv, ravimite probleemid ning see "kompott".
Seda ju ühe tabletikesega ei muuda.
Lahendid on olemas ja koostöö kolmel liinil.
Rõõmuga tegudele!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Xanax ja Imovane

Xanaxi annused on tõusnud pea 5 mg päevas ja õhtuti, et magam jääda, pean veel 2 korda75 mg Imovane võtma. Olen lugenud palju ja järsk nende rohtude loobumine pidi tugevad kõrvalnähud jätma. Ega ma ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sõltuvus. Neuroleptikumiga saab neid välja tõrjuda. Psühhiaater annab õige rohu ja õiges annuses.
Üldrahustavad harjutsed kindlasti päevakorda. Tervisemaja soovitused annavad uue motivatsiooni. ...

Loe edasi

Suitsetamisest loobumine ?

Tere

Perearst kirjutas mulle valja rohu nimega Zyban.
Algul votsin 1 tk. paevas, neljandal paeval 2tk.
Nuud on selline uimane olek kogu aeg, kas see on normaalne ja kas see sumin ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Zyban on psühhotroopne ravim(antidepressant)ja tõesti võib mõnel
inimesel tekitada ka uimasust.Tavaline on ,et ravikuuri algul on
uimasus ja nõrkus,kuid see taandub kiiresti.Mõni inimene on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: