Kuidas edasi minna? 05.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuna mul pole oma murest kellelegi rääkida, siis mõtlesin, et kirjutan siia. Probleem on selles, et olen täiesti üksi viimased 2 aastat ja see on psüühikale rängalt mõjunud, mul on täielik huvipuudus tekkinud ümbritseva suhtes, kui enne tuli must masendus enne magamaminekut, siis nüüd on see süvenunud üle kogu päeva, viimasel ajal algab kohe, kui hommikul ärkan, öösiti suudan magada ainult mõni tund, peas keerlevad sünged mõtted, ühtegi sõpra mul ei ole, kuna suhtlemisoskus ja eneseväljandamine on ka kehv ja päris võõrastega ei suuda üldse rääkida, samuti olen sisse magama hakanud ja ei jõua õigeks ajaks tööle, kõige selle taustal on minu elu suht mõttetu vegeteerimine ja muutumas tõeliseks piinaks, tihti ei viitsi isegi võileibu kaasa teha, kuigi tean, et olen päev otsa seetõttu näljas. Üles ma puua ennast ei julgenud, aga proovisin ära süüa valuvaigisteid nii palju kui jaksan, aga sellest peale imeliku uimasuse ja kõhuvalu ei saavutanud midagi, nüüd olen välja mõelnud plaani, et sõidan autoga vastu puud vms näiteks, sest ma ei saa aru, miks ma pean niimoodi piinlema, nagunii kunagi sureme ära ja aja mõttes pole sel mingit tähtsust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lopsakas depressioon, empaatilistel inimestel kaasajal on seda tunduvalt rohkem ja tunduvalt lopsakamalt, kui tuimematel isikutel.
Depressioon näitab, et keskkonna ja isiku omavaheline suhe on ebakõlas. Näitab, et midagi on vaja muuta.
1) Depressiooni ravi (head ravimid ja ravivõtted olemas). Psühhiaatri jutule.
2) Eluviisi ja prioriteetide ümberhäälestamine. Kõik ei mahu südamesse, enamus jäägu ratio (mõistuse) tasandile. Elu võtta rohkem mänguliselt (nagu sportlik mäng, nagu näitemäng, nagu...).
3) End kehaliselt ja vaimselt edendada-tugevdada.

Esivanemad on vabadust aastatuhandeid võidelnud ja nende nimel on vaja tegusalt edasi elada.
Kaasaegsed vajavad teie töid ja tegemisi teie erialal.
Kuna sotsiaalsed tegurid on väga olulised inimeksistentsi, inimese loomingulise tegevuse (iga töö pakub loomingulist võimalust) ja õnne aspektist, siis kaaskodanikud vajavad ka teie tegemisi sotsiaalse keskkonna kujundamisel -
nii saame paljusid kaaskodanikke suuresti murevabale elurajale aidata, paljusid isegi õnnelikule rajale.
Võitlusvaimu soovides,
Jüri O.-M. Ennet