Soovin Abi 25.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen Tšernobõli tuumajaama avariid likvideerimas osalenu. Nüüd töövõimetuspensionär. Minu sissetulek kuus on 179 eurot. Mul on krooniline kõrge vererõhk ja krooniline bronhiit. Osa sissetulekust läheb ravimitele. Kuskilt rohkem sissetulekut ei ole. Ei tea kohe, kuidas enda eluga toime tulla. Andke nõu.
Elu on täitsa läbi, ei ole söögi- ega eluaseme raha. Kuidas elada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida perearst teie tervise halvenemise/paranemise osas välja pakub?

a) Elukohajärgne sotsiaaltöötaja on esimene, kelle poole pöörduge Kirjalikult!
b) Kui selle kaudu asjad ei edene, siis linnaosa vanema/...asumivanema jutule.
c) Kui siis ka asjad ei liigu, siis eelnevate kirjade koopidad-vastused ja saata mõnele teie piirkonnast valitud Riigikogu saadikule
d) ja Sotsiaalmnisteeriumisse.
e) Kui ikka asjad ei liigu, siis võtke oma abipalvega mõni vabariiklik ajaleht ette.
f) Omal ajal oli ka Tsernobõli klubi/ühendus ja Peeter Mardna tegeles mingil määral nendega. Kui see ühing veel eksisteerib, siis ka see tuleb appi võtta.
Kannatlikkust, pidage vastu, ärge häbenege - Teil on õigus oma inimõiguste - tervise - eest seista.
Kndlasti andke teada oma tegude tulemuslikkusest.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet