Kohanemine 29.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, Lp Dr Ennet,

Naasesin hiljuti tagasi Eestisse. Elasin kokku 6 aastat Eestist eemal, enamiku ajast Austraalias. Hetkel püüan uuesti harjuda ja kohaneda, kuid leian, et see ei ole nii kerge.

Olen selle aja jooksul ka enne Eestit külastanud, kuid mitte pikemaajaliselt siin elanud, siiski iga kord, kui ka külastasin, ei tundnud ma, et kuulun siia ja et see on mu kodu- keskkond ja inimesed on võõrad (suhtumine, hoiakud jne) ja ma tunnen end kui välismaalasena, kes ei suuda sisse elada. Kadunud on huvi ja motivatsioon ja energia edasi liikumiseks. Mul on siia jäänud mõned sõbrad, kellel on pered ja omad tegemised, elu on edasi läinud ning ma ei leia nendega enam sellist kontakti nagu enne.

Hetkel ei tööta, sest arvasin, et oleks parem enne püüda sisse elada siia keskkonda, kuid mida rohkem selle üle mõtlen, seda vastuvõtmatu on mõte sellest, et pean siin kõike uuesti hakkama üles ehitama ja looma.

Lisaks veel, et välismaalt lahkumine ei olnud vabatahtlik, pigem olude sunnil naasesin Eestisse.


Oleksin huvitatud sellest, mis võiks mind aidata leida tagasi motivatsioon ja huvi siin olemise vastu, et edasi minna. Hetkel on eitav suhtumine siin olemise suhtes, kuigi leian, et kuskilt mujalt uuesti alustamine toob ka endaga kaasa võitlust.

Kas püüda unustada ja jätta viimased aastad (sõbrad,kohad,mälestused) maha võiks aidata? Tean, et seda ei ole võimalik teha päevapealt.

Suured tänud ette ja edu Teie auväärt töös,

R.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oma erialal, oma andekuse-geniaalsuse valdkonnas sihid maha ja selles suunas "täiega" edasi minna.
Töö kiidab tegijat, töö tulemused on parimad motivaatorid. Jõudu ja energiat eelöeldu jaoks annab tervislik eluviis, tervise tugevdamine. loomulikult ka õige puhkus - une arvelt ei võta. Töö- ja spordiseltskonnas tekivad ka uued suhted, sõbrad ja rohkemgi veel.
Mõõnad ongi selleks, et enda uutmoodi häälestada ja selle uue häälestusega Rõõmsameelselt edasi minna.
Elulood annavad elutarkust ja energiat. vt. ka "Väljavalitu" Tervisemaja valla soovitusi.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Keskeakriis

Olen juba pool aastat Norras tööl ja nüüd juba vähemalt nädala masenduses, tahan kõigile halvasti öelda, nutan jne...kas keskeakriis või koduigatsus ja kuidas keskeakriis välja paistab?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Uues keskkonnas kohanemine (adapteerumine) tekitab stressi, tekitab masendust, tekitab kojuigatsust, tekitab suuremat lähisuhte (omaksed, sõber, sõbrad) vajadust.
Liigsetest pingetest aitab vabaneda ...

Loe edasi

Ärevushäire.

Tervist, küsimus ise oleks siis selline, et kas ärevushäire on võimalik, et ta tuleb tagasi, peale ravi saamist ja aja möödumist. Et kui temast ühekorra juba jagu saada, kas siis on võimalik, et tuleb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On Inimene, on Keskkond ja on nendevaheline suhe. Need kolm peavad olema antud inimese jaoks tasakaalus. Kui inimene end piisavalt ei "karasta" ja keskkonna muutused ning nendesse suhtumine ei sobi meie ...

Loe edasi

Mure

tere olen 22 aastane noormees ja võtan rohtu cipralex sest mul olid sellised mured et nagu ma elan olen eland maa kohas ja kui kuhugi linna lähen poodi kuhugi suuremasse siis hakkab pea ringi käima ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stress ja depressioonid saadavad paljusid lahendamata probleeme. Linnastumise protsess (adapteerumine ehk kohanemine uuega) käib ka mitmetel juhtudel psüühiliste raskustega. Pearinglus ja halb enesetunne ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: