Väga halb enesetunne (südamepekslemine, pea paks, hirm) 13.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul on häda, et kogu aeg on halb olla, pea on paks, mõte nagu ei liigu, hirm on kogu aeg, et mis mul viga on. Vahepeal ei teagi kuhu jooksu panna. Õhtul tulen ülevalt korruselt alla korrusele ja üles tagasi, siis viskan voodise, arvuti süles pikali tagasi ja tunnen, kuidas rinnus süda klopib. Iga väikse asja peale hakkab süda sees pekslema kõvasti, vahel kiiresti, vahel rahulikumalt, aga lihtsalt hästi tugevasti, nii et tunnen seda üle keha. Minestamise tunne ja üldse nii halb olla. Viimati kui arstil käisin, arvas arst, et on ärevushäired või midagi, kirjutas antidepressante mulle, mille võtmise ma poole jätsin, kuna hakkas halvem minu meelest, aga kindel ka pole selles. Võib-olla et ainult kujutasin ette seda endale. Mõtlemine on väga häiritud, nagu mina polekski mina, vaid kuskilt ma ei tea kust. Hing hakkab nagu kehast välja minema. Kui alkoholi olen võtnud, siis pohmelliga on asi kakskümmend korda hullem. Kui hoog peale tuleb, siis väljas nagu aru ei saagi , aga ise tunnen ennast nii halvasti. Olen kodust traumapunkti poole minema hakanud ja siis näen järiekorda ja tean, et sellest pole abi. Kui mingi kolm kuud tagasi traumapunktis käisin, siis vereanalüüs oli korras veresuhkur, asjad korras, vererõhk samuti. Võib olla, et pean uuesti kontrollima, sest asi läheb järjest hullemaks. Kui emaga olen rääkinud, siis tema ei saa sellest aru ja korrutab, et see mul peas kinni või midagi. Ei tundu üldse nii, et see mul peas kinni oleks. Tunnen kogu aeg, nagu surengi ära ja väga, väga halb on. süda kogu aeg peksab sees hästi kiirelt, ainult pikali olles on vahepeal rahulik. Andke palun nõu, mida teha või mida ette võtta järgmiseks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Valocordin-Diazepin tilku - rahustab südant-siseelundeid, rahustab närve. Võtte sellise hoo puhul 3-5 tilka.
Minu Palve-Meditatsioon ja regulaarne kehaline tegevus. Päevarežiim paika, õigel jal magama ja piisav uni.
NB Kärakale täieline keeld, suitsule igavesti ei.
Sellest alustada. vt siis Tervisemaja soovitusi ja neid rakendada.
Tegudele, Mees!
Jüri O.-M. Ennet