Ei suuda uinuda pärast paari klaasi veini 10.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Peale lapse sündi( 1a.7k.) olen maadelnud uneprobleemidega, nimelt ei suutnud ma kuidagi uinuda, kuigi olin hirmväsinud. Kõige paremini ja kiiremini jäin magama siis,kui võtsin lapse enda kõrvale. Nüüd pool aastat tagasi algasid paanikahood, arvatavasti siis vähesest magamisest. Hetkel tulen nendega ise toime, tunnen kui hakkab hoog tulema, siis oma mõtetega suudan neist üle olla. Kusagil arsti juures pole käinud, kogun pidevalt hoogu sinna minekuks. Tean,et need hood on kerged tulema siis, kui olen vähe magada saanud.
Hetkel on uinumisega okei, jään ilusti magama ilma lapseta. Vahel arva võtan mõnd loodusliku uinumisabilist.
Uus probleem on nüüd alkoholi tarbimisega. Vahel harva, kui saab mõnel sünnipäeval käidud ja paar pokaali veini võtta, siis on õhtul uinumine täiesti nullis. Pea on paksult mõtteid täis, ketran ja ketran ja kuidagi ei jõua selleni, et uinuks, kuigi uni on meeletu. Ja muidugi peale alkoholi tarbimist ei julge ühtegi unerohtu võtta. Korra proovisin, aga siis tekkis paaniline hirm, et nüüd mõjuvad need kaks omavahel väga halvasi ja suren ära vms. Hakkasin täielikult unerohule vastu töötama oma hirmuga.
Küsimus olekski nüüd, et kas pean igasugusest veinist või noh alkoholist üldse loobuma, või on veel mingit lootust asja parandada? Probleeme alkoholi tarbimisega ei ole, äärmisel juhul kord kuus paar-kolm pokaali veini, kuid sellele järgnev magamatus põhjustab hommikuks meeletu pohmelli, olen seetõttu isegi pool päeva tualetis veetnud, kuna niivõrd halb on olla.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie tark organism alkoholi ei taha - ärge siis talle seda pakkuge. Kogu islamimaailm on täieliselt ilma, siis saate ka teie ilma alkoholita olla.
Unega seonduv on meie päevaelu ja elusihtidega seotud. Pakun mõtisklemiseks ja rakendamiseks alljärgnevad ideed ja tegevus-teed:
a) Buddha tee oli 8-astmeline tee õnnele, aga see rada pandi ju paika 2500 a. tagasi. Elu on edasi arenenud, muutunud on keskkond ja inimesed - seega vajame kaasaegset teed õnnele (selleks me ju elamegi, et olla õnnelikud). Siit siis see Buddha 8-astmeline vs
b) Enneti 9-astmeline tee. See 8-astmeline täiendab ja ka teataval etapil meile sobilik.

Sisepingete-häirete genees e teke on minu „mure-aurukatlas" seest väljapoole /vt. raamatust "Väljavalitu"/ : a) hing- b) meele- (psüühika), c) sooma- (keha), d) sotsiaalsed kaebused-häired.
Tänapäeval on liikumisvaegus, stress, depressioonid, paanikahäired, meediaga ajupesu jne., seega vajame uut metoodikat, uut teed õnnele.
Siit siis see 9-astmeline tee, mis murekatla halvast-häiretest tühjendab, et täituda siis rõõmuga.
1. Sotsiaalne – 4M-i ja L (4Mängulisust, Loovus-looming)
2. Mina – Lähisuhe-Laps – Meie areng
3. Keha terveks (Taara koda korda)
4. Keha/Meel suhe (Somato-psüühiline; Psühho-somaat; Tulving-Enneti “Lillekene”)
5. Meele-areng (Koolisüsteemi valud)
6. Meel/Hing suhe (Tunnetuse-Teo Tuum)
7. Hingehoid (Mida võtta südame sügavusse?)
8. “Religioosne” ekstaas
9. Vaimumaailm – igavikuline, lõputu, tühjus (P/M), Elutarkus.

Esimene aste 4M ja L . Neli mängulisust (elu nagu teatrimäng, nagu sportlik mäng, nagu lapsemeelne mäng, rollimäng) seda on vaja rakendada igapäevaelus. Kasutame näitlejate metoodikat, kasutame sportlaste metoodikat, kasutame lapse ürgseid instinkte enda suhtes, enda kujundamisel.
L= loovus ja looming jne., jne. /vt. raamatust, loe, mõtle, rakenda/.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

uneprobleemid

Juba aastaid tõmblen depressiooni ja suitsiidsete mõtetega. Pole kindel, kas need põhjustavad uneprobleeme või vastupidi. Ma ei suuda kunagi uinuda enne vähemalt kella ühte-kahte, vahel leban voodis hommikuni. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Väga head meeleolu parandavad ja und soodustavad rohud olemas. Väike kuur arstirohtu tuleb suuresti kasuks. Psühhiaater kirjutab.
Apteegi vabamüügis on Melatoniin - und soodustav rohi.
Vanematele ...

Loe edasi

Alkoholismist tulenevad unehäired

Tere,
olen keskealine naine - ja alkohoolik. Viimased kaks aastat olen igal õhtul joonud poolteist pudelit valget veini. Ma ehk isegi suudaksin joomisest raskustega loobuda, kuid mul on tekkinud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater, rohud, harjutused, kannatlikkus, Soov uuele rajale saada.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

alkoholivastane süst

Tere.

Olen 30-aastane naine ja lasin endale aasta alguses (veebruaris) teha 1-aastase alkoholivastase süsti, olles eelnevalt käinud ravil Wismari Haiglas. Kas peaksin tegema uue süsti kui tunnen, ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Kõige mõistlikum oleks siiski pöörduda raviarsti poole, kes Teid ravis ja protseduurid teostas.Ei soovita uuesti alustada alkoholi tarvitamist,sest võivad olla ebameeldivad tagajärjed.Alkoholitungi leevendamiseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: