Ehmumisel/vihastumisel tekkiv tunne 09.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus on siis selline, et kui ma ehmun või vihastun äkiliselt, siis lööb vahepeal sellise tunde, nagu järsult oleks igal pool nõelad või midagi taolist... See on nüüd aeg-ajalt olnud paar aastat.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vihastumine liigkergelt viitab teatud sisepingetele. Neist sisepingetest on võimalik vabaneda:
a) rohtudega (aga seda ma ei soovita), b) kehaliste harjtustega (seda soovitan), c) psühhoregulatsiooni võtetega - alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest (seda soovitan), d) tervislikud eluviisid ja õige töö- ja puhkerežiim (seda soovitan).

Terves kehas on terve psüühika e. tugevdades kehalisi võimed on parem ka psüühika.
Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet